Izvēlne

KUHU MINNA, MIDA TEHA TÕRVAS

Tõrva on ajalooline suvituslinn, mis sai vabariigi valitsuselt ametliku suvituslinna staatuse juba aastal 1937. Kuurortlinn pakub kvaliteetset puhkamisvõimalust nii suvel kui talvel.
Vaata lisainfot kõigi Tõrva tegevuste ja ürituste kohta lehel https://visittorva.ee/

Kuidas sai Tõrva endale nime?

Rahvajutu järgi oli kunagi mees nimega Tõnis, kes tegi kohalikus metsas kuuse- ja männikändudest tõrva (“tõrv”) ja nii sai koht oma nime.

Jalutuskäik Tõrva keskväljakule on kindlasti üks kohustuslike ettevõtmisi külastades Tõrva linna. Meie imekauni keskväljaku puhul on esikohale tõstetud jalakäijate mugavus ning vaba aja veetmise võimalused.

Talvel on keskväljakule loodud mõnus ala ronimis- ja liumägedega, et pakkuda mõnusat tegevust kogu perele.

Mulgi Elamuskeskus

15-minutilise autosõidu kaugusel asub 2023. aastal avatud unikaalne Mulgi Elamuskeskus.

Keskus on mulgi maamärk ja identiteedi kandja, mis on nii arhitektuuriline vaatamisväärsus, muuseum, sündmuste korraldamise keskus kui Mulgimaa info ja toodete-teenuste müügikeskus. Ekspositsioon ja sündmused avavad ukse mulkide olemusse ja mulgi pärandkultuuri. Siin keskusest saad aimu mulkide teada-tuntud nutikusest, jonnist ja kavalusest.

Vaata lisainfot keskuse kohta lehel https://mulgielamuskeskus.ee/

Tõrva kino Koit

Tõrva kino Koit avati esmakordselt 1. septembril 1953. aastal ning filme näidati seal järjepidevalt kuni 2004. aastani. Alates 2019. aastast on kino digitaliseeritud ning ekraanil näeb iganädalaselt uusimaid filme.

Kino on avatud igal nädalavahetusel, kohapeal saab osta värsket popcorni ja snäkke ning parima kinoelamuse jaoks saab filme nautida suurepärastel supertoolidel.

Kinokavaga saab tutvuda lehel http://kinokoit.ee/

Tõrva Terviserajad ja valgustatud suusarajad

Tõrva terviserada asub Vanamõisa järve ümbritsevas looduskaunis parkmetsas, kulgedes mööda põlispargi tee- ning järveümbruse metsaradu. Selle kaudu on ühendatud Tõrva gümnaasiumi hoone ja Tõrva Veemõnula, Vanamõisa järve rannaala ja gümnaasiumi staadionikompleks. Tõrva Terviserajad valiti 2017. aastal parimaks tervisespordirajatiseks.

Talvisel ajal saab nautida hooldatud ja valgustatud suusaradasid.

Tõrva Terviseraja matkaringi (11km) kaart Google Mapsis

Kaasiku talu loomaaed

Tõrva vallas asuvas Hummuli alevikus on oma loomaaed! Eksootilisematest loomadest kohtab Hummulis kõrberebast Dodot, roheleeguan Sairost, valgetups-marmosetti, kameeleone ja habeagaam Hansu. Perenaise sõnul on loomaaias 26 liiki, kokku 110 isendit. Õues elavad veel tuhkrud, genett, ponid, küülikud, Kameruni kitsed ja lambad, hobused.

Vaata lähemalt nende Facebooki lehelt ning ära unusta enda külastuskäigust pererahvale ette teatada!

Tõrva discgolfi park

Tõrva discgolfi park on looduslik 18-korviga park.

Rada algab Tõrva Gümnaasiumi ja Veemõnula juurest ja kulgeb kulgeb Kase puhkealal ning Keisripalu metsas. Kuigi korvid paiknevad peamiselt metsaradadel, on võimalus ka avaramateks viseteks. Kettad peavad mängijatel endal kaasas olema.

Tõrva discgolfi rada on hinnatud nii professionaalide kui ka harrastajate seas. Pärast mõnusat disc golfi mängimist on eriti lõõgastav veemõnuleda!

Barclay de Tolly mausoleum

Tõrva vallas asub Eesti ainus mausoleum – Napoleoni alistanud väejuhi Barclay de Tolly viimne rahupaik.

1823. aastal laskis Barclay de Tolly lesk 1,5 km kaugusele Jõgevestest püstitada oma mehele mausoleumi, mis on püsinud tänaseni. Mausoleumi keldris asuvad vürst ja vürstinna Barclay de Tolly sarkofaagid.
Barclay de Tolly mausoleum on külastajatele avatud kolmapäevast pühapäevani kell 10.00-17.00.

Kontakt: +372 513 9065

Helme koopad

Helme koopad – kõige uhkemad Eesti ala omaaegsetest grottidest on näha Helme mõisapargis. Lossivaremeist põhja pool paiknevates koobastes paljandub umbes 3 m ulatuses valge Burtnieki lademe liivakivi. Mõned kuulsad koopad on kinni varisenud. Kunagi koosnes koobastik seitsmest käikudega ühendatud ruumist, suurim neist oli Moosese kirik. Koopad on allikate uuristatud, hiljem on inimesed neid laiendanud ja kasutanud pelgupaigana.

Hea teada: Helme koopaid on vanarahva seas ka Põrguks kutsutud.

Kivialune ehk vanade eestlaste kaitse varjupaigad sõdade ajal.

Vaata asukohta kaardil.

Helme ordulinnuse varemed

Helme ordulinnuse varemed kõrguvad järsul künkal Pärnu-Valga maantee ääres. Arvatavasti 14. sajandi esimesel poolel ehitatud muistsest kindlusest on osaliselt säilinud kõrged aknaavadega maakivimüürid. Legend jutustab kantsi tugevdamiseks sinna müüritud süütust tütarlapsest. Kas vanarahva juttudes ka tõetera peituda võiks, jäägu igaühe otsustada. Aegade jooksul on linnuses peremehetsenud sakslased, venelased, leedulased ja rootslased, kes kindluse 1658. aastal ka hävitasid.

Hea teada: Linnuse all orus vuliseb Arstiallikas, mille vesi olevat rohuks seitsme tõve vastu.

Vaata asukohta kaardil.

Põnevad matkad loodusretkejuhtidega

Loodusturism.ee korraldab põnevaid matkasid, mis on sobilikud nii suurtele kui väikestele.

Matkasid veavad loodusretkejuhid, neid abistavad matkaliiki tundvad ja kogenud matkainstruktorid.

Retkejuhtide kaasabil on võimalik külastada matkavahendiga või jalgsi mitmeid piirkondasid ja sihtkohti ning avastada loodust matkasuuskadel ja matkauiskudeltõukekelkudel ja tõukeratastel sh FAT tõukeratastelkanuudelsüstadel ja haabjatel ja raftipaatidel, soo- ja lumeräätsadel.

Kontakt: Imre Arro, +372 527 2701, info@loodusturism.ee

На этом веб-сайте используются файлы куки. ПОДРОБНЕЕ СОГЛАСЕН/-НА