Menu

KUHU MINNA, MIDA TEHA TÕRVAS

Tõrva on ajalooline suvituslinn, mis sai vabariigi valitsuselt ametliku suvituslinna staatuse juba aastal 1937. Kuurortlinn pakub kvaliteetset puhkamisvõimalust nii suvel kui talvel.

Kuidas sai Tõrva endale nime?

Rahvajutu järgi oli kunagi mees nimega Tõnis, kes tegi kohalikus metsas kuuse- ja männikändudest tõrva (“tõrv”) ja nii sai koht oma nime.

Jalutuskäik Tõrva keskväljakule on kindlasti üks kohustuslike ettevõtmisi külastades Tõrva linna. Meie imekauni keskväljaku puhul on esikohale tõstetud jalakäijate mugavus ning vaba aja veetmise võimalused.

Talvel on keskväljakule loodud mõnus ala ronimis- ja liumägedega, et pakkuda mõnusat tegevust kogu perele.

Tõrva Vabaduse Park

21. juunil avati Tõrva keskväljakul Ukraina toetuseks Vabaduse Park, mis koosneb liivaskulptuuridest ning suuremõõtmelisest fotonäitustest.

Fotonäituselt leiab sõjafotod Ukraina dokumentaalfotograafilt Maks Levinilt, kes ka ise sõjas elu kaotas ning Vabamu arhiivimaterjalidest Eesti taasiseseisvumise olulisemate sündmuste pildid. Vabaduse Park sai talve hakul täiendust – Ukraina traktori veetav lahingus langenud liivast tank sai uue funktsioonina laste liu- ja ronimismäeks, mida ilmestavad suured torud. Sel talvel jõuavad keskväljakule muu hulgas ka maailma suurimad trummid.

Pargi peaskulptuur, mis kujutab Zelenskõid osana Vabadussambas, kestab üle talve ja külma, kuniks sõda on viimaks võidetud!

Valgustatud suusarajad

Tõrva Terviserajal on 11,1 km mõnusaid kõnni-, jooksu- ja suusaradu. Suusatajatele on rajad kolmes pikkuses – 1,0 km, 1,4 km ja 6,6 km –, millest 2,5 km on valgustatud ning trenni saab jätkata ka siis, kui õues hämardub. Valgustus on suusaradadel kell 17.00-20.00.

Suusarajad saavad alguse kohe Tõrva Veemõnula vahetust lähedusest – ideaalne võimalus ühildada tervisesport ja lõõgastus!

Jooksvat infot suusaradade seisukorra kohta saad üle kontrollida terviserajad.ee lehelt.

Kuutsemäe Puhkekeskus

Kuutsemäe – Eesti atraktiivseim mäespordikeskus, mis pakub aktiivse vaba aja veetmise võimalust aastaringselt nii täiskasvanuile kui lastele. Kuutsemäe Puhkekeskus aub Tõrvast vaid 25-minutilise autosõidu kaugusel.

Kuutsemäe Puhkekeskuse võimalused:

  • talvel 7 erineva raskusega ja valgustatud laskumisnõlva;
  • lastenõlv;
  • lumelaua- ja suusapark, BagJump;
  • suusa- ja lumelauakoolitus, tasuta suusakool lastele;
  • majutus ja toitlustus;
  • mäesuusa- ja lumelauavarustuse laenutus;
  • suurepärane paik ettevõtte talvepäevade korraldamiseks.

Härma suusaring

Härma suusaring asub Tõrva terviseradadel ning see kuulub Eesti terviseradade hulka.

Suusaringi pikkus on 4,5 km ja sellelt viib tähistatud tee Tõrva valgustatud suusarajale, moodustades 8,1 km pikkuse ringi.

Rada kulgeb peamiselt metsas, sisaldades nii laugeid lõike ja kui ka tõusude – languste gruppe. Rajal on 400 m pikkune lastering ning 1,2 km pikkune ring juba suurematele suusasõpradele.

Suusaringile jäävad Tõrva staadion, Vanamõisa järv ja rand ning Tõrva veemõnula.

Rajale pääseb Tõrva gümnaasiumi juurest või Tõrva-Tartu mnt 3. km teeviidaga “Härma terviserajad” tähistatud teelt. Parklas on infotahvel, rajal suunaviidad. Koordinaadid 58°0’24”N 25°55’38”E

Tõrva discgolfi park

Tõrva discgolfi park on looduslik 18-korviga park.

Rada algab Tõrva Gümnaasiumi ja Veemõnula juurest ja kulgeb kulgeb Kase puhkealal ning Keisripalu metsas. Kuigi korvid paiknevad peamiselt metsaradadel, on võimalus ka avaramateks viseteks. Kettad peavad mängijatel endal kaasas olema.

Tõrva discgolfi rada on hinnatud nii professionaalide kui ka harrastajate seas. Pärast mõnusat disc golfi mängimist on eriti lõõgastav veemõnuleda!

Barclay de Tolly mausoleum

Tõrva vallas asub Eesti ainus mausoleum – Napoleoni alistanud väejuhi Barclay de Tolly viimne rahupaik.

1823. aastal laskis Barclay de Tolly lesk 1,5 km kaugusele Jõgevestest püstitada oma mehele mausoleumi, mis on püsinud tänaseni. Mausoleumi keldris asuvad vürst ja vürstinna Barclay de Tolly sarkofaagid.
Barclay de Tolly mausoleum on külastajatele avatud kolmapäevast pühapäevani kell 10.00-17.00.

Kontakt: +372 513 9065

Helme koopad

Helme koopad – kõige uhkemad Eesti ala omaaegsetest grottidest on näha Helme mõisapargis. Lossivaremeist põhja pool paiknevates koobastes paljandub umbes 3 m ulatuses valge Burtnieki lademe liivakivi. Mõned kuulsad koopad on kinni varisenud. Kunagi koosnes koobastik seitsmest käikudega ühendatud ruumist, suurim neist oli Moosese kirik. Koopad on allikate uuristatud, hiljem on inimesed neid laiendanud ja kasutanud pelgupaigana.

Hea teada: Helme koopaid on vanarahva seas ka Põrguks kutsutud.

Kivialune ehk vanade eestlaste kaitse varjupaigad sõdade ajal.

Vaata asukohta kaardil.

Helme ordulinnuse varemed

Helme ordulinnuse varemed kõrguvad järsul künkal Pärnu-Valga maantee ääres. Arvatavasti 14. sajandi esimesel poolel ehitatud muistsest kindlusest on osaliselt säilinud kõrged aknaavadega maakivimüürid. Legend jutustab kantsi tugevdamiseks sinna müüritud süütust tütarlapsest. Kas vanarahva juttudes ka tõetera peituda võiks, jäägu igaühe otsustada. Aegade jooksul on linnuses peremehetsenud sakslased, venelased, leedulased ja rootslased, kes kindluse 1658. aastal ka hävitasid.

Hea teada: Linnuse all orus vuliseb Arstiallikas, mille vesi olevat rohuks seitsme tõve vastu.

Vaata asukohta kaardil.

Põnevad matkad loodusretkejuhtidega

Loodusturism.ee korraldab põnevaid matkasid, mis on sobilikud nii suurtele kui väikestele. Räätsamatk Rubina soos, uisumatk Rubina soo laugastel või tõukekelgumatk Otepää pühajärve jääl. 

Kontakt: Imre Arro, +372 527 2701, info@loodusturism.ee

Kaasiku talu loomaaed

Tõrva vallas asuvas Hummuli alevikus on oma loomaaed! Eksootilisematest loomadest kohtab Hummulis kõrberebast Dodot, roheleeguan Sairost, valgetups-marmosetti, kameeleone ja habeagaam Hansu. Perenaise sõnul on loomaaias 26 liiki, kokku 110 isendit. Õues elavad veel tuhkrud, genett, ponid, küülikud, Kameruni kitsed ja lambad, hobused.

Vaata lähemalt nende Facebooki lehelt ning ära unusta enda külastuskäigust pererahvale ette teatada!

Otepää Talvepark

Otepää Winterplace on Eesti suurim talvepark, mis pakub aktiivset vaba aja veetmise võimalust kogu perele Otepää kesklinnas, Linnamäe orus. Otepää Winterplace tähendab neli kuud kogu perele mõeldud talverõõme.

Meie juures on vahva! Huvitavaid talviseid tegevusi leiavad erinevas vanuses lapsed, noorukid ja täiskasvanud. Talvepargis ootavad lustijaid: snowtubingu rajad, kelgumägi, uisuväljak, iglukino, väikelaste tuubikarussell ja loomulikult palju lund.

Asukoht: Linnamäe tee 1, Otepää linn, Otepää vald, Valga maakond
http://www.winterplace.ee

На этом веб-сайте используются файлы куки. ПОДРОБНЕЕ СОГЛАСЕН/-НА